SCHAGEN - Gisteravond gaven de Verkeersouders Schagen en wethouder mobiliteit Hans Heddes voorlichting op sportpark Groenoord over het belang van (goede) fietsverlichting. Zij spraken fietsers aan, om het belang van goede fietsverlichting te benadrukken.
Zichtbaar in het donker
In Nederland is 5 procent van de fietsongevallen in het donker. En 15 procent van de fietsers geeft aan in het donker wel eens bijna te zijn aangereden. Het is daarom extra belangrijk om goede fietsverlichting te gebruiken. Voor je eigen zicht, maar nog belangrijker om jezelf zichtbaar te maken voor al het verkeer. De Verkeersouders Schagen weten dat het vaak goed gaat, maar ook nogal eens vergeten wordt.
''Daarom staan wij hier, om jongeren op het hart te drukken dat het toch echt van groot belang is. Verkeersveiligheid is in ieders belang, we willen allemaal veilig thuis komen.''
- Petra Slijkerman Verkeersouder
Gedragsbeïnvloeding
'' Verkeersveiligheid is een kwestie van gedrag en het uitsluiten van risico’s. Als gemeente doen we dat met infrastructuur, maar we moeten ook aandacht vestigen op gedrag. Niet te hard rijden, je aan de regels houden en verlichting gebruiken. Gedrag beïnvloeden blijft lastig, maar we hopen door fietsers aan te spreken wel wat besef mee te geven. We zijn dan ook erg blij met de inzet van de verkeersouders, die dit elk jaar organiseren.''
- Hans Heddes Wethouder

16.0 ℃


























